Z radością informujemy, że Sołectwo Kawęczyn, dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w programie „Granty Sołeckie” na 2025 rok, zakończyło realizację projektu pn.: „Sołectwo wyposażymy, czas naszym dzieciom umilimy, bo go razem spędzimy”.

W ramach projektu rozbudowano plac zabaw poprzez zakup i montaż nowej huśtawki oraz zjeżdżalni. Nowe elementy wyposażenia zostały dostosowane do wieku dzieci i zapewniają bezpieczną oraz aktywną zabawę na świeżym powietrzu. Inwestycja znacząco zwiększyła atrakcyjność placu zabaw, wspierając rozwój fizyczny i społeczny najmłodszych mieszkańców sołectwa.

Realizacja zadania przyczyniła się do poprawy jakości przestrzeni rekreacyjnej w Kawęczynie oraz stworzenia lepszych warunków do wspólnego spędzania czasu przez dzieci i ich rodziny. Projekt stanowi również ważny element działań na rzecz integracji lokalnej społeczności oraz systematycznego rozwoju infrastruktury publicznej na terenie gminy.

Gratulujemy Sołectwu Kawęczyn skutecznej realizacji projektu i dziękujemy wszystkim zaangażowanym za działania na rzecz poprawy warunków spędzania wolnego czasu przez dzieci i całe rodziny!

#GrantySołeckie #AktywneSołectwa #ŁódzkieDlaMieszkańców #SołectwoKawęczyn #PlacZabaw #RazemDlaWsi