Minister Cyfryzacji z dniem 1 stycznia 2023 roku uruchomił portal INTERNET.GOV.PL – usługę, dzięki której każdy może:
• sprawdzić, czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy internet i jacy operatorzy go oferują;
• zgłosić potrzebę dostępu do internetu;
• zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu;
• dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Trenuj z wojskiem- sam i w grupie” na terenie województwa łódzkiego odbędzie się 21.10.2023r. w 9 Łódzkiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej w Łasku. 

Zapraszamy do zapisów:

 • chor. szt. Paweł KAŁDOŃSKI
  506-343-734
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Jakub TRAWIŃSKI
  261-554-269
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Trenuj z wojskiem- sam i w grupie”

Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim grupy. Mogą to być dowolne środowiska – urzędy, stowarzyszenia, związki, zakłady pracy, firmy, kluby, itd. Wszyscy będą mile widziani w naszych jednostkach wojskowych.

Przez 8 tygodni (od 9 września do 28 października), co sobota, wojskowi instruktorzy będą zapoznawać chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Grupy mogą zgłaszać ich liderzy i opiekunowie. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewniamy profesjonalne szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim.

Harmonogram szkoleń oraz lista kontaktowa dostępne są na stronie MON oraz na stronie WCR Tomaszów Mazowiecki w aktualnościach oraz pod artykułem.

Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

Plan szkolenia to przede wszystkim nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością państwa. W skład których wchodzą:

- obsługa broni,
- zasady przetrwania,
- walki w bliskim kontakcie,
- pomocy medycznej,
- zachowania podczas alarmu.

Do pobrania:

- harmonogram (DOCX)

- lista kontaktowa (DOCX)

- oświadczenie uczestnika (DOCX)

- regulamin (DOCX)

- zgoda rodzica (DOCX)

Informujemy, że od dnia 4 września 2023 roku rozpoczynają się prace związane z  przebudową  mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3918E w miejscowości  Kraszewice /gmina Masłowice/. W związku z powyższym w/w odcinek drogi powiatowej na czas prowadzenia prac zostanie zamknięty dla ruchu kołowego (od skrzyżowania przy szkole do skrzyżowania przy remizie OSP). Do czasu zakończenia przebudowy mostu zostanie wyznaczony objazd dla ruchu kołowego.

Objazd poprowadzony zostanie z miejscowości Kraszewice do DK 42 (przez  miejscowości Strzelce Małe i Granice), dalej drogą powiatową 3917E poprzez miejscowość Chełmo i drogę powiatową  nr 3918E  do miejscowości Kraszewice.

Całkowity koszt zadania 1 267 990,75 zł + koszt nadzoru inwestorskiego. Dotacja z subwencji ogólnej Ministra Finansów na w/w zadanie – 645 680,00 zł.

Zakres rzeczowy robót obejmuje w szczególności:

 • rozbiórkę istniejącego mostu,
 • wykonanie nowego obiektu mostowego z prefabrykowanych elementów skrzynkowych,
 • wykonanie płyt przejściowych
 • montaż desek gzymsowych i wykonanie kap żelbetowych,
 • umocnienie skarp i stożków nasypowych,
 • montaż wyposażenia obiektu (bariery),
 • wykonanie nowych warstw bitumicznych na moście i dojazdach,
 • naprawę stożków nasypów,
 • prace wykończeniowe.

 

Podkategorie