20 września 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Małych odbyła się uroczystość "Jubileuszu Złotych Godów" par małżeńskich z terenu Gminy Masłowice.

mix1

Złote Gody świętowali: Jadwiga i Marian Krupińscy, Wanda i Stanisław Matuszewscy, Zdzisława i Zygmunt Nieznańscy, Stanisława i Mieczysław Plaskota, Alicja i Tadeusz Ryszka, Zofia i Florian Smolarek, Zofia i Józef Strzelczyk, Grażyna i Jan Wroniszewscy.

Szanownych Jubilatów, ich najbliższych oraz zaproszonych gości przywitała Sekretarz Gminy Pani Edyta Majchrowska. Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. 50-lecia pożycia małżeńskiego to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Państwo 50 lat temu zawarliście związki małżeńskie. Od tego dnia wiedliście wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Doczekaliście Złotego Jubileuszu. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. 
Drodzy Jubilaci w dowód Waszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek Wójta Gminy Masłowice Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał Państwu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu i życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzę radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne jubileusze, bo tylko "Ludzie, którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją" - życzyła dostojnym gościom Sekretarz Gminy.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, za każdy siwy włos na ich skroni, Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wręczył Wójt Gminy Masłowice Pan Bogusław Gontkowski. Przy wręczaniu medali towarzyszyli: Sekretarz Gminy, Kierownik USC Pani Edyta Majchrowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Masłowice Pan Mariusz Sarna. 

W tym uroczystym dniu nie zabrakło gorących życzeń i gratulacji.
Po części oficjalnej wręczono Jubilatom kwiaty, dyplomy i słodkie upominki a następnie zaproszono wszystkich na tort i słodki poczęstunek, wznosząc przy tym toast tradycyjną lampką szampana.

Niestety ze względów zdrowotnych nie wszyscy zaproszeni mogli być obecni. Państwu Danucie i Januszowi Nowakom odznaczenia zostały wręczone w domu.

Zacnym Jubilatom z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.

Abyście dalej szli przez życie,
trzymając się mocno za ręce,
zawsze uśmiechnięci,
zawsze razem,
zawsze pewni swoich uczuć.
Niech los Wam sprzyja, niosąc powodzenie.

 {gallery}maslowice/articles/62-50-lecie_2022/photos,width=220,height=180,crop=1,crop_factor=1,gap_v=5,gap_h=5,ratio=0{/gallery}